Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/9868/virtual/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Časté dotazy - Sýkora finance

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/9868/virtual/www/libraries/cms/application/cms.php on line 460

Otázky a odpovědi

Ne ve všech bankách je to nutné, ale většina bank v případě, že u nich máte běžný účet nabízí nižší úrokovou sazbu.
Refinancování je splacení Vašeho stávajícího hypotečního úvěru novým, výhodnějším úvěrem. Jednoduše řečeno je to převedení hypotéky z jedné banky do druhé a to většinou za lepších podmínek.
Pravidelná měsíční splátka úvěru zahrnující jak jistinu tak úrok.
Ano, ale musí zde být splněna podmínka produktivního věku, který mají banky nastavené různě v rozpětí 65 až 70-ti let, po celou dobu splatnosti hypotečního úvěru.
V takovémto případě by splatnost hypotečního úvěru byla max. 13-18 let anebo můžete mít hypoteční úvěr s delší splatností, pokud budete mít bonitního mladšího spolužadatele.
Záleží na Vás. Můžete se rozhodnout pro jakoukoli dobu úvěru v rozmezí od 5 do 30 let, výjimečně v některých bankách až 40 let. S dobou splácení hypotéky se ale mění i výše splátek.
V případě úvěrů u banky to bývá problémem – záleží na počtu delikvencí, ale vždy se pokoušíme nalézt řešení. Pokud banka žádost o úvěr zamítne, lze získat úvěr nebankovní, ale vždy spadající pod kontrolu České národní banky.
V tomto případě doporučujeme žádat o hypotéku bez prokazování příjmů. V tomto případě místo klasického prokazování příjmů postačí čestné prohlášení o tom, že máte dostatečně vysoké příjmy na splácení hypotečního úvěru.
Ano. Pokud jsou za Vás řádně placeny odvody (sociální, zdravotní, daně), jsou banky schopné akceptovat i příjem v hotovosti. V opačném případě lze využít možnost bez doložení příjmů nebo zažádat s bonitním spolužadatelem.
Ano, ale jen v případě, že máte notářským zápisem zúžené společné jmění manželů.
Ano, je to možné, ale pouze v případě, že předmětem zástavy bude nemovitost nacházející se na území ČR.
Ano, úroky si můžete odečíst od základu daně ve výši max. 300.000 Kč ročně, ale jen v případě financování vlastního bydlení.

Vidíme to s nadhledem